Import produkcji do krajów UE

Główni dostawcy lnianego oleju w UE

Olej lniany to bezbarwny lub żółtawy olej roślinny uzyskiwany z suszonych nasion lnu.

Obecnie jest klasyfikowany jako pożywienie, które zapewnia organizmowi jedną z trzech makrokomórek. Olej ten jest najbogatszym roślinnym źródłem kwasu alfa-linolenowego (ALA). Światowy handel lnem i popyt na olej lniany wzrosły pod koniec lat 90. XX wieku ze względu na rozwój rynku zdrowych produktów przyjaznych dla środowiska. Olej lniany jest stosowany zarówno na potrzeby przemysłu spożywczego, jak i jako składnik farb, lakierów i wielu innych produktów przemysłowych. Olej lniany do celów przemysłowych otrzymuje się przez tłoczenie. Nasiona gotuje się, po czym przepuszcza przez rozpuszczalniki. Tłoczenie na zimno wytwarza nierafinowany pierwszy tłoczony olej lniany. Zatrzymuje wszystkie składniki odżywcze. Przemysł kruszący jest ściśle związany z przetwarzaniem lnu i produkcją oleju lnianego (i makuchów lnianych jako produktu ubocznego).

Według statystyk FEDIOL łączna wielkość kruszenia siemienia lnianego w Unii Europejskiej w 2017 r. Wyniosła 667 tys. Ton. Większość kruszenia odbywa się w krajach UE, takich jak Belgia (56% całkowitej objętości kruszenia w UE) i Niemcy (23%). Jeśli chodzi o podaż nasion lnu i oleju lnianego, dane dotyczące przywozu do UE nie rozróżniają nasion importowanych do produkcji oleju lub do innych ostatecznych celów, a także różnych jakości lub odmian. Belgia jest największym importerem siemienia lnianego w Europie. Po niej nadchodzą Niemcy. Polska i Holandia są również znaczącymi importerami siemienia lnianego w UE. Holenderski import siemienia lnianego wzrósł średnio o 15% rok do roku (+ 13% pod względem wartości) od 2013 r. Polski import gwałtownie wzrósł gwałtownie w ciągu roku o 43% pod względem wielkości i + 32% pod względem wartości w tym samym okresie. Największymi dostawcami tego produktu do Europy są Rosja, Kazachstan, Belgia i Kanada. Ukraina jest także ważnym dostawcą na międzynarodowy rynek ropy. Głównymi importerami tego produktu są Chiny, Egipt, Indie, Turcja i kraje UE. W ciągu ostatnich kilku lat podaż ukraińskiego oleju lnianego potroiła się.

Treść []

Dostawcy oleju lnianego w UE – Wymagania dotyczące dostaw

Aby śledzić partie produktów lnianych w UE, do etykietowania produktów używa się języka angielskiego.

Powinien zawierać następujące dane:

– Nazwa i klasa produktu;

– Czy produkt jest przeznaczony do spożycia przez ludzi;

– numer producenta lub kod partii;

– nazwa i adres eksportera;

– Kraj pochodzenia dóbr;

– okres ważności;

– Waga netto / objętość w jednostkach metrycznych;

– zalecane warunki przechowywania;

– Nazwa / kod jednostki certyfikującej i numer certyfikacji.

Eksporterzy siemienia lnianego pakują towary jako ładunki masowe. Jest pakowany w specjalne torby. W przypadku transportu nasion lnu do gotowania jest on transportowany w pojemnikach.

Wymagania eksportera:

– Dokładnie oczyścić pojemniki lub pojemniki przed załadowaniem nasion;

– Chroń ładunek przed wilgocią podczas załadunku;

– Ogranicz kontakt nasion z metalowymi komponentami, aby zapobiec jełczeniu nasion lnu;

– Cechą procesu dostawy jest również to, że dla produktu konieczne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury, wilgotności i warunków wentylacji podczas transportu. Siemię lniane powoduje toksyczne poziomy CO2 w niewentylowanych pojazdach. Siemię lniane łatwo się utlenia i dlatego powinno być przechowywane poza słońcem i ciepłem;

– Chroń ładunek przed szkodnikami.

Jakie dokumenty są potrzebne do wywozu oleju lnianego?

– Umowa z importerem handlu zagranicznego;

– Faktury za zakup surowców;

– Dokumenty sprzedaży;

– faktura sprzedawcy;

– świadectwa fitosanitarne;

– Świadectwo kraju pochodzenia towarów;

– listy przewozowe;

– Deklaracja celna.

Trend importu oleju lnianego

Technologia oleju lnianego jest obecnie bardzo rozwinięta. Według prognoz światowy rynek oleju lnianego w ciągu najbliższych pięciu lat wzrośnie o około 2,6% i osiągnie 2140 milionów dolarów w 2024 roku, w porównaniu do 1830 milionów dolarów w 2019 roku. Popyt na olej lniany w UE W Europie popyt rośnie na nasionach lnu i oleju lnianym. Tak więc europejski import nasion lnu od 2013 r. Wzrósł średnio o 5,4% rocznie. W 2017 r. Import siemienia lnianego do Europy wyniósł 927 tys. Ton (412 mln euro). W ciągu ostatnich pięciu lat roczny wzrost kosztu tego produktu wyniósł zaledwie + 0,1% z powodu silnego spadku cen w ostatnich latach.

0 0 votes
Oceń pracę kierownika
Subscribe
Notify of
guest
0 Uwagi
Inline Feedbacks
View all comments