Import produkcji do krajów UE

Cechy dostawy jęczmienia do krajów UE

W tej chwili jęczmień nie zajmuje głównych pozycji wśród rolników na całym świecie.

Roślina ta była aktywnie uprawiana w Europie w połowie XX wieku, a szczyt produkcji osiągnięto w latach 90. XX wieku. Potem ta roślina stopniowo traciła popularność, ustępując miejsca pszenicy, rzepakowi i innym zbożom. Mimo to nawet w XXI wieku zapotrzebowanie na jęczmień utrzymuje się na wysokim poziomie, a uprawa ta plasuje się na czwartym miejscu wśród najbardziej uprawianych na świecie, a roczna produkcja wynosi 132 mln ton. Jęczmień jest podstawą do przygotowania słodu, z którego następnie pozyskiwany jest kwas chlebowy, piwo i whisky, a także wykorzystywany jako roślina pastewna. Jęczmień jest również aktywnie wykorzystywany jako pasza dla zwierząt i ptaków, ponieważ ta kultura zawiera dużo przydatnego białka.

Nawiasem mówiąc, w latach 2019-2020 produkcja jęczmienia osiągnęła maksimum w ostatnich 20 latach. W Europie ta roślina jest uprawiana we Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie powierzchnia zasiewów w tych krajach jest niewystarczająca, dlatego też ta uprawa jest importowana z innych krajów, w tym z Ukrainy i Rosji.

Co jest potrzebne, aby dostarczać jęczmień do UE

Aby dostarczać zboże do krajów UE, lokalni producenci muszą uwzględniać niektóre specyfiki handlu z krajami europejskimi. W szczególności rolnicy muszą uregulować stosowanie pestycydów i innych nawozów podczas uprawy roślin, ponieważ nie wszystkie leki są dopuszczone do stosowania w Europie. Jakość produktów musi być potwierdzona specjalnymi dokumentami, które wskazują wszystkie dane dotyczące zawartości składników odżywczych w uprawie. Ponadto UE ustanowiła wymogi dotyczące ceł na zboża, które również należy wziąć pod uwagę podczas handlu. Aby poprawnie sporządzić wszystkie dokumenty do pracy z klientami europejskimi, musisz zapoznać się z wymaganiami na stronie internetowej Unii Celnej.

Cechy importu jęczmienia

Z reguły cały import zboża odbywa się drogą morską, ponieważ ten rodzaj transportu jest najtańszy. Jednak biorąc pod uwagę sytuację z koronawirusem, nawet transport morski ma pewne trudności w swojej pracy, ponieważ sprawdzanie pracowników zajmuje więcej czasu i pieniędzy, co sprawia, że ​​transport morski jest droższy i dłuższy. Niemniej jednak, pomimo tych cech, import tej kultury jest nadal pożądany.

Również ukraińscy producenci powinni liczyć się z lokalną europejską konkurencją, gdyż eksport tej uprawy jest również prowadzony przez Francję i Niemcy bezpośrednio do krajów bloku.

0 0 votes
Oceń pracę kierownika
Subscribe
Notify of
guest
0 Uwagi
Inline Feedbacks
View all comments