Import produkcji do krajów UE

Cechy importu zbóż browarnianych do krajów UE

Ziarna browarniane to odpady browarnicze, czyli gęsta pozostałość po ugotowaniu i odessaniu brzeczki jęczmiennej.

Mimo wcześniejszych zabiegów mechanicznych w ziarnie nadal pozostają przydatne substancje, na przykład cząstki ziaren i łuski zbóż, które można wykorzystać do dalszej sprzedaży. Najczęściej odpady te trafiają do pasz dla zwierząt, zarówno świeżych, jak i suszonych. Ponadto z ziaren pozyskuje się wywar gorzelniany z alkoholem siarczynowym oraz biogaz. Nawiasem mówiąc, zboża mają podobne właściwości do jęczmienia, ale jednocześnie są znacznie tańsze, co czyni ten produkt atrakcyjnym dla gospodarstw. Skład tej paszy jest następujący: 100 kilogramów tej substancji zawiera 21,2 jednostek paszowych i 4,2 kg strawnego białka, dlatego te odpady uważane są za najbardziej odpowiednie do szybkiego przyrostu masy przez zwierzęta. Z reguły tą substancją karmi się krowy, woły czy świnie, jednak w ostatnich latach, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na biopaliwa, zboża browarniane są coraz częściej przetwarzane na biogaz. Ponadto ziarna są często dodawane do ciasta na chleb z otrębów, ale ta technologia jest stosowana głównie w krajach UE.

Co jest potrzebne do dostaw ziarna piwa do UE

Kraje UE są zainteresowane głównie importem zbóż browarnianych, gdzie dostępne są wszystkie niezbędne nowoczesne moce do jego dalszego przerobu. Jednocześnie w samej Europie cena zbóż jest niska, ponieważ wiele tej substancji jest produkowanych w krajach, które zajmują się produkcją piwa. W szczególności mówimy o Niemczech i Polsce. Jednak inne kraje, takie jak Hiszpania, Łotwa, Litwa i Estonia, są również zainteresowane importem tej substancji. Cena tej substancji różni się w zależności od rodzaju ziarna – za suche ziarno można dostać nawet 142 USD za tonę, ale za zwykłą – tylko 0,16 USD za tonę. Sprzedam ziarno mokre za 28 USD za tonę. Dostawy hurtowe zakładają, że producent musi również zapłacić VAT – w UE jest to VAT, jest to 20%. Zastosowanie tego produktu nie ogranicza się wyłącznie do przedsiębiorstw hodowlanych, dlatego zboże można oferować również fabrykom produkującym biogaz i wypiekającym chleb.

W przypadku sprzedaży hurtowej producent musi przygotować dokumenty założycielskie organizacji eksportującej, zagraniczne kontrakty gospodarcze, paszporty transakcji, faktury i listy przewozowe, które wskazują wagę i ilość produktów, a także dokumenty przewozowe z certyfikatem jakości. Lepiej przygotować te dokumenty za pośrednictwem pośredników, aby dokumenty były sporządzone zgodnie z wymogami krajów UE.

Cechy importu zbóż browarnianych

Ważny punkt należy wziąć pod uwagę przy hurtowych dostawach zbóż: przy dużej ilości tej substancji może dojść do nadmiernej ilości zbóż, a wtedy ta substancja będzie trudniejsza do sprzedania. Dzieje się tak szczególnie często w latach, kiedy zboża dają dobre zbiory. W tym przypadku bardziej logiczne byłoby, aby dostawca oferował zboże nie do fabryk związanych z produkcją piwa, ale do wyboru lokalnych rolników lub fabryk specjalizujących się w produkcji biogazu.

0 0 votes
Oceń pracę kierownika
Subscribe
Notify of
guest
0 Uwagi
Inline Feedbacks
View all comments