Import produkcji do krajów UE

Cechy importu śruty rzepakowej do krajów UE

Řepkový šrot je produkt, který se získává při výrobě řepkového oleje.

Aktivně se v zemědělství používal až v 70. letech, protože dřívější znásilnění bylo považováno za škodlivý produkt a byla to výhradně technická plodina. Poté, co chovatelé šlechtili neeruktické odrůdy řepky olejky, začala se tato plodina stále používat v potravinářském průmyslu a zbytky produkce byly zavedeny do zemědělství. Zejména řepková moučka se aktivně používá jako krmivo pro skot, stejně jako pro prasata a drůbež. Nyní se věří, že řepkový šrot má oproti standardnímu bílkovinnému krmivu více výhod – je levnější i kvalitnější a obsahuje ještě více bílkovin než slunečnicový šrot.

Mezi hlavní regiony pěstování řepky patří Ukrajina, Rusko, Bělorusko a Kanada a tyto země již přijaly své vlastní požadavky na kvalitu tohoto produktu (GOST), které umožňují prodej moučky na jiné trhy. Při vývozu však stojí za to vzít v úvahu zvláštnosti trhů zemí, kam se výrobky dovážejí.

Co je nutné pro dodávky řepkového šrotu do EU

Řepkový šrot se dováží podle určitých požadavků, především podle kvality produktu. Aby země EU souhlasily s nákupem tohoto produktu, musí být pro něj připraveny všechny dokumenty, které potvrzují kvalitu jídla a označují rozmanitost semen, ze kterých byl získán. Všimněte si, že podle statistik až v roce 2020 země EU znatelně zvýšily dovoz ukrajinského jídla a ve skutečnosti se v tomto směru stali lídry místní podnikatelé. Evropa tedy dovezla 42% ukrajinské řepkové moučky (33,3 tisíce tun).

Odborníci věří, že při zohlednění všech rysů evropského trhu mají ukrajinští výrobci značné šance zaujmout vedoucí pozici v seznamu dodavatelů zemědělských produktů do těchto zemí. Jde o dodávku kvalitních surovin a nabídku produktů za konkurenceschopnou cenu.

S požadavky na výrobky v Evropě se můžete seznámit na webových stránkách celní unie, kde jsou uvedeny všechny dokumenty potřebné k dovozu.

Vlastnosti dovozu řepkového šrotu

Při vývozu svých vlastních produktů by se měli producenti řídit nejen určitými zákony a požadavky na kvalitu, ale také vědět, které země jsou nejvýhodnější prodávat plodiny. Všimněte si, že v EU je hlavním odběratelem ukrajinské řepkové moučky Nizozemsko (nakoupeno přibližně 100 tisíc tun), stejně jako Belgie a Německo. Kromě toho má Španělsko zájem o ukrajinské jídlo (až 10,7 tisíc tun). Nezapomeňte, že dokud ukrajinští výrobci plně neobsadí tento trh, a měli bychom očekávat konkurenci Ruska a Běloruska. Více informací o statistikách nákupů tohoto produktu najdete na webových stránkách Evropské komise, která tyto údaje ve svých zprávách pravidelně aktualizuje.

0 0 votes
Oceń pracę kierownika
Subscribe
Notify of
guest
0 Uwagi
Inline Feedbacks
View all comments