Імпорт продукції країн ЄС

Який урожай соняшнику зібрали фермери ЄС у 2020 році

Соняшник – це одна з головних олійних культур для Європи.

Соняшник – це одна з головних олійних культур для Європи. Поряд із соєю, ріпаком та льоном, соняшник використовують як у харчових, так і в промислових цілях. Країни ЄС займаються як імпортом цієї культури, так і вирощуванням її на власних територіях.

При цьому врожайність соняшника в Європі не є особливо високою, оскільки в основному цю культуру все ж таки імпортують з інших країн, особливо з України.

Які фактори впливають на врожайність соняшнику

За статистикою, в ЄС вирощують не більше 10 млн. тонн цієї культури. При цьому врожайність її залежить не тільки від родючості місцевих грунтів, а й від наявності достатньої кількості опадів. У цьому плані 2020 став для європейських фермерів випробуванням, оскільки потрібних для зростання культури опадів не спостерігалося.

Крім того, для збільшення врожайності важлива правильна передпосівна обробка насіння та ґрунту. Для обробки ґрунту використовують плужне, безплужне оранки та технологію no-till, яка передбачається посів без додаткових механічних робіт. Вибирати технологію обробки необхідно залежно від виду ґрунту, особливостей місцевого клімату та ступеня інфікованості шкідниками та хворобами. Також важливо правильно удобрювати ґрунт калієм, азотом, оксидом фосфору, оксидом сірки та магнію. Крім цього, для підвищення врожайності варто обробляти посіви від шкідників та хвороб, і в ЄС існують свої особливості щодо цього. Зокрема, у Європі заборонено певні кошти, які підвищують відсоток вмісту шкідливих речовин у насінні. Ці вимоги поширюються і імпортну продукцію. Невикористання шкідливих добавок під час вирощування культури має підтверджуватись відповідними документами.

Урожайність соняшнику у 2020 році

За прогнозами Європейської Комісії, врожайність соняшника знизиться до 8,9 млн. тонн, що стане мінімальним показником з 2016 року. При цьому в ЄС збираються імпортувати більше соняшникової олії, переважно з України (2,3 млн тонн). До речі, Європа також імпортуватиме більше сої та соєвої олії – 15,7 млн ​​тонн та 400 тис. тонн відповідно.

При цьому в ЄС урожайність цієї культури у 2020 році становила лише 9 млн тонн. Загалом у світі соняшнику виготовлять майже 50 млн тонн – загальна врожайність знизилася на 5 млн тонн порівняно з 2019 роком, коли було виготовлено 54,98 млн тонн. Відповідно, впала і кількість виробленого шроту та олії.

При цьому в Україні врожайність соняшнику також не б’є рекордів, і в 2020 році в країні виростили на 5% менше соняшника, ніж роком раніше – тобто. 25,6 ц/га. Всьому провиною все та ж посуха, яка вплинула на врожайність цієї культури. Але все ж таки ця культура залишається експортною і валовий збір очікується майже на рівні минулого року – 16,2 млн тонн (або +1%), завдяки родючим ґрунтам та достатній кількості посівних площ. Тому постачання соняшника з України до ЄС не припинятиметься, адже саме Україна залишається основним постачальником цієї продукції, забезпечуючи до 90% ринку.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments