Імпорт продукції країн ЄС

Переробка ячменю в Європі

Ячмінь є культурою, яка активно виробляється у всьому світі, і, зокрема, у Європі.

У країнах ЄС справді налагоджено відмінне власне виробництво цієї культури – станом на 2019 рік у Європі та Великій Британії вироблялося 60 млн тонн ячменю, і при цьому більшість урожаю експортувалася до інших країн.

У Європі лідерами з вирощування цієї культури стали Німеччина, Франція, Румунія та Бельгія. І, що логічно, за таких високих показників урожайності в Європі в країнах ЄС не менш активно займаються і переробкою ячменю. При цьому для цього процесу підходить лише високоякісне обладнання, яке є далеко не у всіх країнах.

Що потрібно знати про переробку ячменю

«Ковідний» 2020 рік вніс свої корективи у вирощування всіх культур, адже саме у 2020 році врожайність значно знизилася у всіх країнах. Виною тому, до речі, не тільки коронавірус, а й небувала посуха, з якою зіткнулися фермери по всьому світу. У результаті навіть на сприятливих ґрунтах рослини давали не такі високі врожаї, через що країни ЄС були змушені експортувати ячмінь з інших країн – зокрема, 2020 року експорт з України зріс у 2,7 разу. Але при цьому переробкою країни ЄС воліли займатися на своєму обладнанні, яке дозволяє отримати не лише сиру нерафіновану олію першого холодного віджиму, а й інші, не менш важливі для діяльності продукти. Йдеться, звичайно, про крупи, пластівці, цільнозернове борошно, а також солод, який йде і для використання в кулінарних цілях, і на корм тваринам. У Європі є власні якісні технології для цього процесу, а також спеціальне обладнання, яке дозволяє очистити насіння, видалити грибок із поверхні ядра, провести лущення.

Зрозуміло, існують свої особливості цього процесу – зокрема, на переробку може потрапити лише високоякісне зерно, в якому міститься багато протеїну, а також зафіксовано необхідний рівень екстракції, наповненості, проростання та ферментної активності. Втім, якщо врожай не підходить під ці вимоги, його все одно можна продавати, адже воно піде як корм сільськогосподарським тваринам.

В яких країнах ЄС переробляють ячмінь

Статистика свідчить у тому, що це культура найчастіше виробляється Німеччини. Також цим процесом займаються французькі, іспанські та британські виробництва, адже саме у цих країнах і фіксується основна врожайність ячменю. До речі, переробкою цієї культури займаються австралійські та канадські підприємства, які також вважаються лідерами з вирощування ячменю у світі.

При цьому варто розуміти, що ячмінь, як правило, не є основною культурою для переробки, адже цей процес частіше застосовують до кукурудзи, яка є кращою для фермерів.

Рентабельність

На даний момент існуючі заводи з переробки ячменю повністю задовольняють потреби цього процесу, тому заводи в інших країнах зараз відкриваються рідко. Причиною тому є дорога технологія, яка навряд чи окупиться навіть за великих обсягів переробки. Саме з цієї причини українські фермери відправляють локальний урожай на переробку до Європи або користуються потужностями для цього процесу.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Импорт продукции в страны ЕС

Рентабельность переработки ячменя в странах ЕС

Ячмень относится к культурам, которые активно производят непосредственно в Европе.

В частности, по данным 2019 года, на производство европейского и британского ячменя приходилось около 60 млн тонн, однако большая часть этого зерна уходила на экспорт в другие страны. Активнее всего эту культуру выращивают в Германии, Франции, Румынии и Бельгии. При этом следует понимать, что при развитой технологии выращивания этой культуры, в Европе не менее активно производится и переработка ячменя на новейшем и качественном оборудовании.

Что нужно знать о переработке ячменя

После неудачного «ковидного» и засушливого 2020-го года на европейские рынки активно начал поставлять ячмень украинского производства. Как сообщает «Украинский клуб аграрного бизнеса»,  уже в 2021 году украинский ячмень начал поставляться в 2,7 раза чаще в страны ЕС. При этом стоит учитывать, что речь идет только о семенах для посева, которые закупают в Румынии, Австрии и Польше. Что же касается переработки этой культуры, то для этого используются самые разные технологии, которые включают в себя не только очистку семян, но и удаление в поверхности ядра грибка, шелушение и дальнейшее изготовлении крупы, хлопьев и цельнозерновой муки. Кроме того, из ячменя получают солод, который затем используется в кулинарии и для корма животных. При этом стоит отметить, что для переработки и дальнейшего использования в пивоварении, ячмень должен содержать достаточное количество протеина, а также соответствовать уровню экстракции, наполненности и прорастания, и иметь верную ферментную активность. Если зерно не соответствует этим требованиям, то оно относится к фуражному виду и идет на использование в сельском хозяйстве.

В каких странах ЕС перерабатывают ячмень

По статистике, чаще всего переработкой этой культуры занимаются в Германии, Франции, Испании и Великобритании – то есть, тех странах, которые обеспечивают основные поставки этой культуры на рынки других стран.

Кроме того, переработкой занимаются в Канаде и Австралии, которые также относятся к лидерам данной отрасли. При этом ячмень не является основной культурой для переработки – в этой сфере его обогнала кукуруза, которая отличается более высокой продуктивностью и пользуется большим спросом среди фермеров.

Рентабельность

С учетом того, что рынок переработки зерна заполнили другие виды растений, например, та же кукуруза, пшеница или подсолнечник, немногие страны решаются открывать новые заводы по переработке конкретно ячменя. Существующих мировых мощностей вполне достаточно для удовлетворения запросов на переработку этой культуры, и потому, имея соответствующую потребность, украинским фермерам проще либо отправить зерно в другие страны, либо пользоваться собственными заводами.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments